Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı İş İlanı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı İş İlanı

Sizlerde yeni bir iş sahibi olmak ve güzel bir maaşınız olsun istiyorsanız bu ilana bakabilir başvuru yapabilirsiniz. Alım her ne kadar az olacak olsa da başvuru yapmakta fayda var. Günümüzde iş ilanlarının kısıtlı olmasından dolayı her ilana ayrı bir özen ile başvuru yapmanızı öneririm. Aşağıdan alım ile ilgili detaylara ve başvuru koşullarına göz atabilirsiniz.

Başvuru için istenen belgeler

Başvurular 3 ocak ile 23 Ocak arasında yapılacaktır. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı Ankara adresine şahsen veya posta yolu ile başvuru yapılabilir. Başkanlık sitesinden elde edilen iş talep formunun tam olarak doldurulmuş hali, diploma, KPSS ve YDS sonuç belgeleri, 3 adet vesikalık fotoğraf, el yazısı ile yazılmış bir özgeçmiş ile başvuru yapılır. Sınava girmeye hak kazanan kişiler ise başkanlık sitesinden başvuru tarihi bitiminden sonra ilan edilir.

Sınav hakkında

Klasik ve test olarak yapılacak sınavda alınacak kişi sayısının yirmi katı kadar kişi sınava çağrılır. Sınav konuları ise genel Kültür-genel yetenek, uluslararası ilişkiler, uluslararası hukuk, siyasi tarih, uluslararası kuruluşlar, sosyoloji ve iletişim alanındadır. Yazılı sınav 4 Şubat tarihinde yapılacak olup, 70 ve üzeri alan kişiler sözlü sınava gireceklerdir.

sınavda ise sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel kültürü ve gelişmelere açıklığı değerlendirilecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git