Yüksek öğretim Bilgi Yönetim Sistemi Girişi Nasıl Yapılır?

Yüksek öğretim Bilgi Yönetim Sistemi Girişi Nasıl Yapılır?

Yüksek öğretim Bilgi Yönetim Sistemi yeni mimari tasarımı ve alt yapısı ile güçlendirdik ve yeniledik. Yüksek öğretim Bilgi Yönetim Sistemi Girişi Nasıl Yapılır? Yüksek öğretim bilgi sistemine giriş yapmak için https://istatistik.yok.gov.tr/ adresine tıklayınız. Giriş butonuna tıkladığınız da karşınıza çıkan sekmede TC kimlik numarası ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Alt taraftaki doğrulama kodu girildikten sonra sisteme giriş yapılmaktadır.

Yüksek öğretim kurumlarının mevcut durumlarının istatistiki veriler ile net bir şekilde ortaya konulması, strateji ve politika geliştirme süreçlerinin sistematik ve veriye dayalı olarak yürütülmesi ve tüm karar verme süreçlerinde karar kalitesinin artırılması amacıyla hazırlanan https://istatistik.yok.gov.tr/ kamuoyunun bilgisine açılmış durumdadır. YÖK tarafından kurumsal değerlendirme sistemi oluşturulmuş ve tüm YÖK kurumlarını kapsayan Kurumsal değerlendirme raporu ilke bu yıl yayınlanmıştır.

Bu Yüksek öğretim bilgi yönetim sistemi sayfasında Öğrenci istatistik bilgileri, öğretmen istatistik bilgileri, birim istatistik bilgileri, yüksek öğretim istatistikleri verilmektedir. Tüm bilgiler şeffaf olarak sunulmaktadır. İllere göre akademisyen ve öğrenci sayıları verilmektedir.

Bilgi sisteminden sunulan kurumsal değerlendirme raporu ile YÖK üniversitelerle ilgili vereceği kararlarda, mevcut iş ve işlemlerin hızlanmasında ve üniversitelerin değerlendirilmesinde önemli rol almaktadır. Kurumsal değerlendirme raporu üniversitelerin sahip oldukları kaynaklar ve büyüklüğüne göre sıralanmaktadır. Ayrıca sahip oldukları kaynakları nasıl kullandığını ilişkin performans değerini göstermektedir. Üniversitelerde yapılmış olan çalışmaları YÖK bünyesinde ki kalite güvence çalışmalarını olumlu yönde yapılacak katkılar ile desteklemektedir. Yüksek öğretim bilgi sistemi ve kurumsal değerlendirme raporu üniversitelerin başarısı için hazırlanmıştır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git