YGS’de Mutlaka Bilmeniz Gereken 5 Konu

YGS’de Mutlaka Bilmeniz Gereken 5 Konu

Her yıl yapılan YGS sınavında yaklaşık 2 milyona yakın öğrenci Üniversite hayalleri için ilk sınavlarına giriyor.Üniversite hazırlık aşamasında en önemli aşamalardan bir tanesi olan YGS %40 etki yaptığı için büyük bir önem taşımaktadır.

Bizde ufak bir araştırma yaptık ve YGS sınavında en çok soru çıkan alanları sizler için araştırdık. Daha fazla meraklandırmadan YGS’de çıkan en önemli 10 konunun listesine geçelim:

  1. Sayılar: Doğal sayılar, tam sayılar, modüler aritmetik, rasyonel sayılar, gerçek sayılar, mutlak değer, üslü ifadeler, köklü ifadeler, oran/orantı ve problemler en çok çıkan konular arasında yer almaktadır.
  2. Paragraf Bilgisi: Bu da en çok çıkan sorulardan bir tanesidir. Özellikle bir parça metin alınarak anlatılmak istenilen Sorulmuştur. Şimdiye kadar çıkmış paragraf sorularının %35’i kolay, %55’i orta, %10’u ise zor seviyededir.
  3. Cümle Bilgisi: Cümle bilgisi sorularında ise genelde cümlede anlam ve cümlenin ögeleri ve metinde kazandıkları anlamları göre cümleler sorularını kapsamaktadır. bu alanda çıkan soruların ise  %65’i kolay, %25’si orta, %10’u da zor seviyeden çıkmaktadır.
  4. Anlatım Bozuklukları ve İmla Kuralları:  Yine sınavlarda en çok çıkan sorulardan bir tanesi anlatım bozukluğu ve imla kuralları gibi konulardır.  Bu sorularında %90’ı kolay, %10’u ise orta zorlukta çıkmaktadır.
  5. Olasılık ve İstatistik: Permütasyon, kombinasyon, binom açılım gibi konular en çok çıkan konular arasında yer almaktadır.Bu sorularında %15 kolay, %45 orta ve %40 zor seviyede.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git