Ygs Sınava Alınmayan Öğrenciler Ne Yapacak?

Ygs Sınava Alınmayan Öğrenciler Ne Yapacak?

12 Mart 2017 Pazar günü gerçekleştirilen YGS sınavında birçok öğrenci üniversite sınavına girebilmek için yarıştı. Sınavda herkes birbirinden daha iyi olabilmek için yarışırken veliler de sınav binasının dışında ter döktüler. Bu yıl ilk defa uygulanan sınav giriş saatleri kurallarına göre birçok öğrenci sınava bir dakika gibi süre ile giriş yapamadı.

Sınav yönetmeliği gereğince bir dakikalık bir gecikme dahi olsa öğrencilerin sınava girememesi veliler tarafından tepki ile karşılanırken öğrencilerde büyük bir hüzün yarattı. Bir yıllık emeklerinin trafik ve diğer nedenler yüzünden heba olmasına üzülen çocuklar sınav kapılarında isyan ettiler. Sınavın yapılacağı binanın önceden görülmesi sınav gününde bu tarz kargaşalar yaratmaması açısından son derece önemli olduğu için öğrencilerin bu tarz ayrıntılara dikkat etmesi gerekiyor.

Ygs Sınavına Bu Yıl Giremeyen Gelecek Yıl Girecek

Sınav yönetmeliğinde sınava geç kalanlar için bir telafi sınavı yapılması söz konusu olmadığı için ve sınavın da iptalinin diğer öğrencilere haksızlık olacağı için bu yıl sınava giremeyen talihsiz öğrenciler önümüzdeki yıl tekrardan şanslarını deneyecekler.

Sınav gününde herhangi bir sorun yaşamamak için önceden sınav binasının görülmesi ve sınav gününde de erken bir saatte evden çıkmak bir sonraki yıl aynı sorunların yaşanmasının da önüne geçecektir. Gelecek yıl üniversite sınavına girecek olan adaylar bu konulara daha büyük bir özen göstereceklerdir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git