YGS 2017 Soru ve Cevapları

YGS 2017 Soru ve Cevapları

Her yıl ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde düzenlenen YGS sınavı, milyonlarca lise öğrencileri ya da mezunları için büyük umutlar taşıyor. Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrencinin büyük çabalarla uzun bir sene boyunca hazırlandığı sınavda başarılı olmayı beklemeleri en hakkettikleri nokta arasında yer alıyor. YGS üniversite sınavlarının ön elemesi olarak adlandırılır ve bu alandan yerleşen öğrenciler Ön lisans kaydı yaptırabilirler. Bu aşamada başarı sağlayan öğrenciler ikinci oturuma dahil olarak, Lisans alanında yerleşmeye hak kazanacaklardır.

2017 YGS Detayları

2017 YGS 13 Mart tarihinde Türkiye genelinde yapıldı. Saat 10:00’ da olan sınav için en geç giriş saati 09:45 oldu ve sonrasında sınava alımlar yapılmadı. Sınav da toplamda 160 soru için sınava giren öğrencilere ise 160 dakika verildi. Aday sayısının 2 Milyon 265 bin 902 adaydan oluşan sınavda, sorular ve içerikleri hakkında ki açıklamalar ise oldukça merak konusuydu. Sınava ilişkin sosyal medya da oldukça büyük çapta eleştiriler söz konusuydu.

Bunların içerisinde ilk dile getirilen ÖSYM’nin bu sene vermiş olduğu silgi yer alırken, diğer konu ise sınav sorularının karmaşıklığından gelmekteydi. Türkçe, Matematik gibi alan derslerinden gelen karmaşık düzenli sorular öğrencilerin büyük hayal kırıklığına sebep oldu. Yine de öğrenciler büyük umutlarla sınavların açıklanacağı 28 Mart’ı sabırsızlıkla bekleyerek, hayallerinde ki bölümlerde diledikleri üniversite de okumanın hayali ile beklemeye başladı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git