Üniversite Mezunu 10 Bin Polis Memuru Alımı İçin Adaylar Bekliyor

Üniversite Mezunu 10 Bin Polis Memuru Alımı İçin Adaylar Bekliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda polis memuru olmak isteyen binlerce genci sevindiren haberler vermişti. Bilindiği üzere özel harekat polisi alımlarındaki KPSS şartı ve askerlik şartı kaldırılmış onun yerine en az lise ve dengi okullardan mezun olmuş olmak tanımlaması için gerekli düzenlemeler de yapılmıştı. Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Komiser yardımcılarının mezuniyet töreninde yaptığı açıklamalarda 10 bin polis memuru alımının yapılacağını söylemiş ve KPSS puanıyla ve üniversite mezunları arasından yapılacağını açıklamıştı. Bu kontenjandan ise 1000 kişilik bir dilimin bayan polislere ayrılacağı da kesinleşmişti.

Başvuru Şartları

Polis Akademisi’ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne başvuracak olan adaylar için askerliğini yapmış olmak ve 28 yaşından gün almamış olmak gereklidir. En az lise ya da dengi okul mezunu olmak önemlidir. Başvuran adaylar arasından fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı da mutlaka yapılacaktır. Gerekli olan diğer detay ve formlar ise Polis Akademisi internet sitesinden duyurulacaktır.

Bakan Süleyman Soylu’nun önümüzdeki dönem olarak belirttiği belirsiz süredeki polis alımları için maalesef net bir tarih belirtilmemiştir. Ancak bütçe görüşmeleri ve hükümet yetkililerin açıklamalarına istinaden 2017 yılında yani önümüzdeki yıl başta güvenlik endişesiyle İçişleri Bakanlığı’na bağlı polis alımları olmak üzere Sağlık Bakanlığı’nın ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın da personel alımlarının hız kazanacağı bir yıl olmasına kesin gözüyle bakılıyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git