TSE KPSS ile Kadrolu Memur Alacak!

TSE KPSS ile Kadrolu Memur Alacak!

TSE kurumunun Kamu Personel Seçme Sınavı doğrultusunda alacağı kadrolu memurların başvuru süreci 18 Eylül 2017 tarihi itibari ile başlıyor. Başvuru gününün yaklaşması ile birlikte bu konuda başvurularını gerçekleştirecek olan kişiler de araştırmalarını ve başvuru için gerekli olan şartları derinlemesine araştırmaya başladı. Bu konu hakkındaki bilgiler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

TSE Kurumuna Alınacak Olan Personelde Aranan Şartlar

TSE kurumunun resmi sitesinde, Resmi Gazete ‘de ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan bilgiler doğrultusunda TSE kurumuna 40 adet kadrolu personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bu 40 kişi içerisinden 12’sinin TSE Uzman Yardımcısı pozisyonuna atanacağı, 2’sinin kurumun Avukatlık pozisyonuna atanacağı, 24’ünün kadrolu memur olacağı ve 2 kişinin de şoför pozisyonu için alınacağı belirtildi. Uzman Yardımcısı için alınacak kişilerin belirli şartları yerine getirmesi gerektiği belirtilirken bu şartlar bir madde halinde yayınlandı. Avukatlık pozisyonu için ise Hukuk Fakültesi’nden mezun olma şartı aranıyor.

Memur Pozisyonu için Aranan Şartlar

TSE kurumuna atanacak olan memur pozisyonu için aranan şartlar arasında kişilerin İşletme, Büro, Sekreterlik ve Muhasebe gibi ilgili alanlardan mezun olmuş olmaları gerekmektedir. Bu bölümlere ait olan alt ana dallar yine TSE kurumunun resmi web sitesinde, Resmi Gazete içerisinde ve Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sitesinde yer almaktadır. Başvuru süreci 18 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git