Teknoloji İle E-Kayıt

Teknoloji İle E-Kayıt

BU hizmet ile, yerleşmiş olduğunuz yüksek öğretim programın kayıt yaptırabilir. Elektronik kayıt yapıldıktan sonra doğrulamasını yapabilirsiniz. Bu hizmeti sadece sistemi destekleyen üniversitelere kayıt yapmak için kullanabilirsiniz. Bu sistemi destekleten üniversite listesini sistemin ekranından görebilirsiniz. Bu sistem üzerinden yapılan doğrulama ve alınan belge resmi evrak olarak kullanılmaktadır.

Bu hizmetten faydalanmak için sahip olmanız gerekenler; e-devlet şifresi, elektronik imza veya mobil imza yöntemlerinden biri kullanmak suretiyle Devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Üniversite E-kayıt Belge Doğrulama E-Devlet Girişi için mutlaka e-devlet şifresi veya elektronik imza temin edilmesi gerekmektedir.

E-devlet şifresi PTT şubelerinden şahsen başvuru yapıldıktan sonra temin etmeniz mümkündür. Daha sonra e-devlet kapısında işlem yapabilmek için bilgilerinizin doğrulanmış olması gerekmektedir.

Sisteme giriş e-devlet şifresi ile ve TC kimlik numarası ile yapılır ve daha sonra güvenlik doğrulama yöntemi gelecektir. İstemiş olduğunuz güvenlik doğrulama işlemi ile güvenli bir şekilde sisteme giriş yapılır.

Kullanılması gereken hizmetin adı Yüksek Öğretim Kurumu Üniversite e-kayıt hizmetidir. Sistem girişi tamamlandıktan sonra Üniversite e-kayıt işlemi tıklandıktan sonra ,site içi arama kutusuna yüksek öğretim yazarak arama yapılır gelen sonuçlar içinde e-kayıt tıklandığında YÖK kayıt sayfasına yönlendirilirsiniz.

Bu hizmetten faydalanmak için kullanmış olduğunuz cep telefonu numarası sistemde kayıtlı olması gerekmektedir. Cep telefonunuza gelen kısa mesaj kodu ekranda gelen kod kısmına yazılır. Daha sonra sisteme giriş yapılır ve kayıt yaptırabilecek olduğunuz okulların listesi karşınıza gelmektedir. Okulunuzun ismi listede var ise devam butonu ile ilerleyebilirsiniz. Yine bir SMS doğrulaması istenir gelen kod yazılır ve devam tuşuna basılır. Kayıt işlemi başarı ile tamamlanmış olur.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git