TCDD ve KGM 1340 Adet Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

TCDD ve KGM 1340 Adet Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

6 Ağustos günü Ulaştırma Bakanı Ahmet Aslan tarafından yapılan açıklamaya göre PTT, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına memur personel alımı gerçekleşecek. Bakan tarafından yapılan açıklamaya göre PTT’ye 2500, TCDD’ye 700 ve Karayolları Genel Müdürlüğüne ise 650 memur personel alımı gerçekleşecek. PTT ise bu açıklamanın ardından biraz daha hızlı davranmış ve 15 Ağustosta 2500 personel için ilan yayımlamıştı. PTT’nin bu ilanının ardından pek çok kişi şimdi de TCDD ve KGM’nin yapacağı alımlara gözünü dikti. Bu ilanların ne zaman yayımlanacağı merak eden memur adayları ise internette bunu araştırmaya başladılar. Peki alımlar ne zaman gerçekleşecek?





Bakan PTT İçin Tarih Verdi

Bir TV programına açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Ahmet Aslan, 3 ayrı kuruma memur alınacağını açıklarken, alınmayı düşünen personel sayısını da açıkladı. Bakan Aslan, sadece PTT için alım tarihi verdi.

Ayrıca TCDD ve KGM memur personel alım ilanlarının da en kısa sürede açıklanması bekleniyor. Bakan Aslan, TCDD ve KGM’ye da yapılacak memur personel alımlarıyla beraber personel açıklarının asgari düzeye ineceğini ve açıklardan kaynaklanan işi probleminin en kısa sürede çözülmeyi planladıklarını belirtti. 2017 Aralık sonuna kadar alım ilanına çıkması beklenen TCDD ve KGM ile ilgili her türlü bilgileri kurumların internet sitelerinden de alabilirsiniz.

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git