TBB KPSS 60 Puanla Kadrolu İşçi Alımı Yapacak

TBB KPSS 60 Puanla Kadrolu İşçi Alımı Yapacak

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) KPSS sınavından en az 60 puan ve üzeri puan alan adaylardan iki adet makine mühendisi alımı yapacaktır. ÖSYM tarafından düzenlenen 2016 KPSS’ye girmiş olması KPSS P3 puan türünden en az 60 puan ve üzeri alması, vatani görevini yapılmış olması veya tecilli olması ve işin yapılmasına engel herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması gerekiyor.

TBB’den Yayınlanan Bir Diğer Şartlar İse Şu Şekildedir

Başvuru işlemleri 14 ile 23 Haziran tarihleri arasında İŞKUR’un kendi resmi sitesinden yapılacaktır.

  • İlgili üniversitenin 4 (dört) yıllık makine mühendisliği bölümünden ya da bu 4 yıllık üniversiteye denk gelen Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmuş olmak gerekmektedir.
  • Son yapılan başvuru tarihi itibarı ile en son 2 (iki) yıl içerisinde yapılan YDS (Yabancı Dil Sınavı) en az E seviyesine denk gelen 50 puan almış olmak veya ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından dil yeterliliği alanında buna eş değer olan uluslar arası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olmak. (Tercihen İngilizce)
  • Makine mühendisliği alanında en az 2 (iki) yıl iş tecrübesine sahip olmak, adayların iş tecrübeleri konusunda tercihen şantiyeler, inşaatlar ve belirli makine mühendisliğinin yer aldığı projelerde en az 2 yıl iş tecrübesinin olması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git