Tarım Bakanlığı Mühendis ve Veteriner Hekim Alacak

Tarım Bakanlığı Mühendis ve Veteriner Hekim Alacak

Son günlerde oldukça popüler başlıklardan bir tanesi olan ve gündemden düşmeyen et ve süt fiyatları beraberinde bir çok uygulamayı getirecek gibi. Bu alanda yapılacak olan yatırımların artması bekleniyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Sözleşmeli, farklı branşlarda 1111 mühendis, 566 Veteriner Hekim olmak üzere toplam 1677 sözleşmeli personel alınacaktır” dedi. Bu açıklamasından sonra bir çok kadro bekleyen kişi ümitlendi.

FARKLI BRANŞLARDA MÜHENDİSLER ALINACAK

Bakan Çelik’in bu konuda yaptığı açıklamada, “Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 05-06 Temmuz 2014 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014 – KPSS lisans) sonuçlarına göre, Bakanlığımız taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde (il/ilçe/kuruluş) istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli 1111 Mühendis, (550 Ziraat, 440 Gıda, 80 Su Ürünleri, 10 Balıkçılık Teknolojisi, 71 Harita Mühendisi) 566 Veteriner Hekim olmak üzere toplam 1677 sözleşmeli personel alınacaktır” ifadesini kullandı.

Alımlara ilişkin tercihlerinizi 26 Nisan 2016 tarihinden itibaren yapabilirsiniz. 02 Mayıs 2016 tarihinde sona erecek olan başvurulara sizde katılmak için elinizi çabuk tutun.

TERCİHLER İNTERNET ÜZERİNDEN

Bu alıma başvuracak olan adaylar tercih yaparken İnternet üzerinden T.C Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapacaklar. Bunun dışında ÖSYM’ye posta yolu ile gönderdiğiniz başvurular geçerli olmayacaktır. KPSS-2016/4 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak olan bu yerleştirmeye katılacak olan adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Alımlara ilişkin diğer haber ve koşullar Bakanlığımızın web sitesinden gün içerisinde duyurulacaktır.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git