Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Açıklandı

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Açıklandı

KPSS’nin tüm oturumlarının sona ermesinin ardından öğretmenleri de yavaş yavaş atama heyecanı sarmaya başlamıştı. Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı bu sene yeni bir önerge hazırlayarak, yeni bir atama kanunu getirdiğini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı binlerce öğretmen adayını sözleşmeli olarak göreve getireceğini ve doğu illerine atayacağını belirtti. Sözleşmeli öğretmenlikte öğretmenler yine normal maaşını alacak ve normal bir öğretmenle aynı statüde sayılacaktır. Gerekli görev süresi doldurulduktan sonra ise kadroya geçirileceklerdir. Sözleşmeli öğretmen olarak atananlar 6 yıl boyunca gittikleri yerde kaldıktan sonra, tayin isteyebileceklerdir.

Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili tüm detayları resmi internet sitesinden duyurarak adaylara tüm detayları belirtmişti. Sözleşmeli öğretmenlik yapabilmek için ilk olarak internet üzerinden bir ön başvuru alındı. Bu ön başvurulara KPSS’den en az 50 puan alan herkes başvurabildi. Ön başvurulara göre, gerekli şartları yerine getiren adaylar tek tek mülakatlara çağrıldı ve sözlü bir sınav yapıldı. Mülakatların üzerinden çok fazla bir süre geçmeden, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı mülakat sonuçlarını yine kendi internet sitesi üzerinden adaylara duyurdu.

Mülakat sonuçlarına göre en az 60 puan alan adaylar başarılı sayılacak ve doğu illerine ataması yapılacaktır. 60 puanın altına kalan adayların ise bir sonraki başvuruyu beklemesi gerekmektedir. Sonuçları öğrenmek için Milli Eğitim Bakanlığı sitesine girerek TC kimlik numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git