Sözleşmeli Öğretmenlik İçin Sözlü Sınav İl Merkezleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Ağustos 2016 tarihli açıklamada söz konusu geçen sözleşmeli öğretmenlik alımı üzerine verilen duyuru çerçevesinde sözleşmeli öğretmenlik ataması ve buna takriben sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav il merkezleri(mülakat) belli oldu. Toplam’da 45.000 sözleşmeli öğretmenin gireceği mülakat sonucunda toplam olarak 15.000 sözleşmeli öğretmen alınacak ve yeni eğitim ve öğretim yılında mesailere başlayacak. Bu doğrultuda 45.000 öğretmen için yapılacak olan mülakat konusu ise çeşitli illere dağıtılarak bu illerde yaşayan veya yakın olan diğer illerdeki adayların belirtilen il merkezlerine gelerek mülakat sonucunda 15.000 öğretmene istihdam sağlanacak. Toplam’da 18 il üzerinden yapılacak olan mülakatların hangi illerde yapılacağı ise konuzun devamında yer almakta.

ÖN BAŞVURU SÜRECİ VE SÖZLÜ SINAVIN YAPILACAĞI İL MERKEZLERİ

8-11 Ağustos tarihleri arasında yapılan ön başvuru sonucu sonrasında sözlü sınav merkez yelerinin duyurusuyla mülakata gidecek olan sözleşmeli öğretmen adayları bu doğrultuda belirtilen tarih üzerinden sözlü sınav merkezi tercihlerini yaparak mülakata girmeye hak kazanacak. 12 Ağustos tarihinde açıklanan sözlü sınav il merkezleri ile 45.000 sözleşmeli öğretmen adayı mülakat yerlerinin belli olmasıyla birlikte hazırlıklarına başlayarak yoğun bir heyecan ile beklemekte.

15 Temmuz tarihinde yaşanılan askeri darbe girişimi sonrasında birçok öğretmen gözaltına alınarak tutuklandığından dolayı bu sene çok sayıda sözleşmeli öğretmen ve sözleşmeli memur alımları yapılarak kısa zamanlı bir açığı kapatma projesi uygulayan Milli Eğitim Bakanlığı bu doğrultuda göstermiş olduğu özen oldukça hat safha da yer almakta.

SÖZLÜ SINAV İL MERKEZLERİ

 1. ADANA
 2. AFYONKARAHİSAR
 3. AKSARAY
 4. ANKARA
 5. ANTALYA
 6. BURSA
 7. ERZURUM
 8. GAZİANTEP
 9. İSTANBUL
 10. İZMİR
 11. KAYSERİ
 12. KONYA
 13. MALATYA
 14. MARDİN
 15. MUĞLA
 16. SAMSUN
 17. SİVAS
 18. TRABZON

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git