Sosyal Güvenlik Kurumu Mülakatsız Memur Alımı Yapacak

Sosyal Güvenlik Kurumu Mülakatsız Memur Alımı Yapacak

Sosyal Güvenlik Kurumu KPSS puan türü ile mülakat yapmadan memur alımı yapacağını duyurdu. Alınacak olan memurların istihdam edileceği memurluk ise Büro Hizmetleri. Başvurular internet üzerinden yapılacak.

Duyuru Sosyal Güvenlik Kurumunun Resmi İnternet Sitesinden Yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kurumun 657 Sayılı Kanunun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli personel alımı yapacağına dair duyuruyu geçtiğimiz haftalarda kendi resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Yayınlanan duyuruda; 2016 KPSS P93 türünde en az seksen almış ve ilgili bölümden mezun kişilerin, sözleşmeli Büro personeli alımlarına başvuruda bulunabileceği belirtildi. Başvuru tarihleri ise; 10 ile 24 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvuru için son güne gelinmiş durumda. Başvuruda bulunacak olan adayların; https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do adresinde yer alan başvuru formunu dikkatle inceleyerek eksiksiz doldurmaları gerekiyor.

Değerlendirme Aşaması

Adaylar sadece 2016 KPSS P93 puan türüne göre alınacak. Başvuru yapabilmek için en az seksen almış olmak şartı var. Değerlendirme sürecinde mülakat sınavı yapılmayacak. En yüksek puandan en düşük puana doğru 193 asıl, 193 yedek adayın listesi kurumun resmi internet adresi olan www.sgk.gov.tr üzerinden yayınlanacak. Başvuruda bulunacak olan adayların kurumun resmi internet sitesine girerek buradaki kılavuzu okuyarak başvuru sürecine dair detayları edinmesi gerekmekte. Akabinde başvuru yapabilme şartlarını taşıyorsa başvuru yaparak sonuçların yayınlamasını beklemesi gerekte. Değerlendirme sonucunda hangi adayların alındığı ve yedeklerini kim olduğu yine kurumun resmi internet sayfasından duyurulacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git