Son umut KPSS 2016/ 1

Son umut KPSS 2016/ 1

KPSS 2016/1 merkezi yerleştirme yüksek puanlara sahip olmasına rağmen her üç defasında da ataması yapılmayan ön lisans mezunları için umut olacaktır. Mağduriyetini bildiren adaylardan bazılarına ait mesajlardan alıntılar konunun ne denli önemli olduğu hakkında fikir verebilir.

2014 yılı puanlarıyla üç kez yerleştirilmek istenip de atanamayan ön lisans mezunları 2016/1 ile bir kez daha şansını deneyecek. Daha önceki tercihlerinde yerleştirilmiş olanlar atamaları henüz gerçekleştirilmiş olsa da olmasa da 2016 Haziran tercihlerine başvuramıyorlar. Son üç yerleştirmede de yüksek puana rağmen yerleştirilememiş ve bizlere mağduriyetini bildiren adaylardan bazılarına ait mesajlardan alıntılar konunun ne denli önemli olduğu hakkında fikir verebilir.

Fatma yazıyor:

Almış olduğum puan 88. Hala işsizim. İlk sınavda yaptığım iki yıllık tercih sonucu okuyarak çevre teknikeri oldum. Bunun bir hata olduğunu 88 puana rağmen 1500 sıralama içinde bile 4 defadır atanamayınca kavrayabildim. 2012 yılında aldığım 81 puan yetersiz göründüğü için bir sonraki yıl belediye dershanesine ücretsiz kayıt olup var gücümle çalıştım. Bir yıla yakın zaman devam ettim. Gerçekten kısıtlı koşullarımı zorlayarak en sonunda 88,2 puan almıştım. Hala atanabilmiş değilim. Umudum son atamada yerleştirilebilmek.

3 kız çocuğu sahibi boşanmış bir kadın yazıyor:

Zaman geçiyor, 3 çocuklu boşanmış bir kadınım. İlk olarak 2010 yılında girmiş olduğum KPSS’dan 75 puan aldım ve herhangi bir yere yerleşemedim.2011 yılında Büro yönetimini kazanıp 33 yaşında biri olarak 2 yıl devam ettim. 2014’te tekrar sınava girdim ve 84 puan aldım buna rağmen ben de hala atama beklemekteyim Atanıp çocuklarımı yanıma alabilmek en büyük umudum.

Bir inşaat çalışanının aktardıkları:

İnşaat teknikerliğini ikinci öğretim olarak okudum ve 2013’de mezun oldum. Okurken çalıştım, mezun olduktan sonra bölümümle ilgili iş bulma imkânım olmadı inşaat ameleliği yapmaya başladım ve 8 yıldır sürdürmekteyim. Tekrar KPSS’ye girmek için bulduğum her fırsatta çalıştım ve 86 puan aldım, hala atama bekliyorum. 2016/1 için umutluyum.

Gördüğünüz gibi ön lisans mezunu olup, yüksek puanlı olmasına rağmen hala atanamamış olan ve umudunu koruyanlar var aramızda. Benzeri durumda olan çok sayıda adaydan birkaçının hikâyesi durumun ciddiyetini anlatmaya yeter diye düşünüyor ve bunca çaba harcayıp iyi puanlar alıp atanmayı bekleyenlere bir şans verilmesini bekliyoruz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git