Son Dakika: PTT 1750 Personel Alımı Hakkında Duyuru!

Son Dakika: PTT 1750 Personel Alımı Hakkında Duyuru!

PTT 2017 yılında toplam 1750 personel alacak. Alınacak olan adaylar; PTT Gişe ve Büro Görevlisi ve İdari Hizmet Sözleşmeli Personel alanlarında faaliyet gösterecek. Alınacak olan adayların bazı şartları taşıyor ve yerine getiriyor olması gerekmekte. PTT alımları hala devam etmekte. Alınan adaylar sözleşme personel statüsünde çalışacak.

Alınacak Personel Hangi Pozisyonda Çalışacak?

PTT personel alımı sürecinin başladığını internet üzerinden duyurmuştu. Duyuruda 2017 yılı için 1750 sözleşmeli personel alınacağı belirtilmişti. Alımlar Gişe ve Büro pozisyonu ile Dağıtıcı Pozisyonlarına olacak. Adayların başvuruda bulunabilmeleri için KPSS’den en az 70 puan almaları şartı aranıyor. Ayrıca her pozisyon için alınacak adaylarda aranan şartlar duyuru kısmında ayrıca belirtilmiş.

Başvurular Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Yapılacak?

18-23 Nisan 2017 tarihleri arasında kurumun resmi internet sitesi üzerinden adaylar başvuruları yapabilecek. Adaylar en fazla 25 tercih yapabilecek. Kurumun resmi internet adresleri; www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr. Sözlü sınav dediğimiz mülakata ise başvuru yapan adayların sıralaması en yüksek puandan en düşük puana doğru yapılacak. Alınacak olan personel sayısının dört katı kadar aday mülakat sınavına çağrılacak. Son adayla eşit puana sahip olan adaylar da mülakata girmeye hak kazanacak. Sözlü sınav yeri ve tarihi, resmi internet sitesinden adaylara duyurulacak. Ayrıca duyurular adaylara, SMS, e-posta ve telefon aracılığı ile de ilan edilecek. Başvuru şartları için lütfen kurumun resmi internet sitesini ziyaret ediniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git