SGK Denetmen Yardımcısı Memur Alımı

SGK Denetmen Yardımcısı Memur Alımı

Ülkemize bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu 2015 ve 2016 KPSS puanıyla 400 kişilik bir denetmen yardımcısı ilanını yayınladı. Bu açıdan yapılan yayın ile birlikte başvurular, ön koşullar ve sayılar sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ilan edildi. Açıklanan ilana göre taşra noktasında yerleştirilmek üzere çeşitli alanlardan 400 kişilik bir kadro başvurulara açıldı.

Başvurular Nasıl Olacak?

Öncelikle başvuru yapmayı planlayan kişilerin belirli kriterlere ve öğretim düzeyine vakıf olması gerekiyor. Bununla ilgili olarak 35 yaşını doldurmamış kişiler söz konusu ilana başvurmaya hakkı bulunuyor. Bu ilan ile birlikte birçok aday ilan detaylarını incelemeye başladılar. Kadroya başvuracak adayla 657 sayılı kanunun A bendine uygun olarak şartları taşıması gerekiyor. Söz konusu yıllara ait KPSS sınavına katılarak KPSS 111 ve 113 alanlarında 75 puan ve üzerinde bir puan almak gerekiyor. Taşra teşkilatından çalışacağından dolayı görevden kaynaklı herhangi bir sağlık durumunu engelleyen durumu olmaması gerekiyor. Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları sadece bu ilana başvurabilir. Daha önceden söz konusu sınava başvurup da ikiden fazla kere başarısız bir şekilde elenen adaylar bu sınava başvuramazlar.

Sınav Nasıl Yapılacak?

Alımı yapılacak olan Sosyal Güvenlik Uzmanı kadrosu için ayrıca sözlü sınav yapılacağı açıklandı. Sözlü sınavda çağrılacak adaylar başvuru sayısının 20 katı olarak KPSS puan sıralamasına giren adaylar arasından alım yapılacaktır. Bu sözlü sınavdan sonra ayrıca güvenlik araştırmasının da olumlu olarak sonuçlanması gerekiyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git