Sağlık Meslek Yüksek Okullarının Kpss Atama Puanları!

Sağlık Meslek Yüksek Okullarının Kpss Atama Puanları!

KPSS’de en çok açılan kadro Sağlık Meslek Yüksek Okulları içindir. Sağlık Meslek Yüksek Okulları KPSS atama puanları:

Olay yerinde olan kazalarda yaralanan kişilere ilk yardım yapan ve hastaneye güvenli şekilde ulaştıran ambulans ve acil bakım için KPSS atamaları en düşük 69_72 puandır. 69_72 puan arasında alınması sonucunda atamalar gerçekleşir ve adaylar atandığı zaman < Tekniker > ünvanı alır.

Ameliyat esnasında hastayı uyutup, tıbbi yöntemleri ve doktor talimatlarını uygulayan anestezi sağlık personeli için KPSS atamaları en düşük 81_90 puan arasındadır.

Biyomedikal cihazların kurulumu ve kullanımından sorumlu biyomedikal cihaz teknolojisi olan sağlık personeli için KPSS atamaları en düşük 85_90 puan arasındadır.

Diş hekimlerine çalışma ortamlarında ve laboratuvarda yardımcı olacak diş protez personeli için KPSS atamaları en düşük 70_85 puan arasındadır. Bu personellerin atamaları Tekniker ünvanı ile gerçekleşir.

Böbrek hastalarını diyaliz cihazına bağlayan ve bu cihazı kullanabilen diyaliz teknik elemanı için KPSS atamaları en düşük 75_90 puan arasındadır.

İşitme ve konuşma bozukluklarını rehabilite eden odyometri personeli için KPSS atamaları en düşük 76_90 puandır.

Tıp alanında araştırılan doküman ve belgeleri düzenleme ve derleme yapan tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik personeli için KPSS en düşük 85_95 puandır.

Laboratuvar alanında araştırma ve testler yapan tıbbi laboratuvar personeli için KPSS en düşük 80_95 puandır.

 

Göz sağlığı alanında ara eleman olan optisyenlik KPSS’de ataması en düşük olan bölümdür. Bu bölümde özelde veya kendi işinizi açmak için belge verilmektedir.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git