Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşların Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşların Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların 26 Ekim 2016 da açıkladığı kadrolu yerleştirme sonuçlarının ardından adaylar sözleşmeli yerleştirmelerin ne zaman olacağı konusunu merak etmekte idi.28 Ekim 2016 tarihlerinde başlayan 2016/7 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların Sözleşmeli Personel Alımı işlemlerinin 3 Kasım’a kadar yapılması gerektiği duyuruldu. Kişilerin Ösym’nin aday işleri sayfasından kendi işlemlerini yapması gerektiğini duyuran ÖSYM 3 Kasım 23.59’a kadar başvuruların gerçekleşmesi için süre tanımıştır. Yerleşmelere başvuruda bulunmak isteyen adayların Ek’i dikkatli bir şekilde incelemesi gerektiği belirtilmiştir.

Ösym tarafından yapılan duyuruda adayların 4B maddesi gereğince adaylar alınacaktır. Adayların Ösym sayfasına T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak tercih işlemlerini gerçekleştirmesi gerektiği duyurulmuştur.

2016/7 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların sözleşmeli personel alımı imkanlarından yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle gerekli şartlara uyması gerekmektedir. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan adayların Ösym’nin duyurularında yer verilen Ek’leri incelemesi önemle duyurulmuştur. Kişiler doğru tercihlerde bulunabilmek için Ek detaylarını dikkatli bir şekilde incelemelidir. Aynı zamanda adayların başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmesi için tercih kılavuzunu da incelemesi gerekmektedir. Ek detaylarına ulaşmak isteyen adayların yayınlanan tercih kılavuzunu incelemesi gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların kadro alımları 26 Ekim 2016 tarihinde tamamlanmıştır. 2016/6 yerleştirmelerine katılan ve yerleşemeyen adaylar için 2016/7 sözleşmeli personel alımı imkanı 28 Ekim tarihleri arasında başlamıştır. Yerleştirme 3 Kasım 23.59’a kadar devam edeceğini açıklayan Ösym Adayların tercih yaparken tercih kılavuzunda yer alan Ek detaylarını incelemeleri gerektiğini vurgulamıştır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git