Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşlara Sözleşmeli Personel Alımı Başladı

Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşlara Sözleşmeli Personel Alımı Başladı

Ösym, 28 Ekim 2016 tarihinde internet sitesi üzerinden 2016/7 sözleşmeli personel alımlarının başladığını açıkladı. Alımlar sağlık bakanlığı ve ona bağlı kuruluşlara olacak. Bu bağlamda başlatılan tercih işlemleri ise 3 Kasım tarihine kadar devam edecek.

Duyurunun içeriği ile şu şekilde idi. 657 sayısı kanunun 4/B maddesine tabi olmak üzere sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşlara sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Adaylar ösym sitesi aday işlemleri bölümünden kendi şifreleri ile giriş yaparak tercih işlemlerini gerçekleştirebilirler. Tercihler 28 Ekim – 3 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Kılavuzda yazan kurallara göre yapılacak olan tercihler 3 Kasın günü saat 23:59 a kadar devam edecektir. Yerleştirmeden yararlanarak tercih yapacak olan adayların tercih kılavuzunu dikkatli bir şekilde okumaları gerekmektedir. Tercih kılavuzuna yine ösym’nin kendi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu ilanla beraber sırada bekleyen birçok sağlık görevlisi sözleşmeli personel hakkından yararlanarak iş sahibi olabilecek. Sınav kayıt esnasında size verilen ve aday işlemlerinizi yapmanız için her zaman güncel tutmanız gereken şifreniz ile tercih kılavuzuna ulaşabilir ve tercihlerinizi internet sitesi üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. 28 Ekim 2016 da başlayacak olan tercihler 3 Kasım 2016 günü saat 23:59 a kadar devam edecektir. Tercih kılavuzunu dikkatlice inceleyerek sağlıklı tercihler yapabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git