Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu İçin Adaylara Uyarı!

Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzu İçin Adaylara Uyarı!

KPSS Sağlık Bakanlığı Sağlık Personeli Alım İlanı tercih kılavuzu yayınlandı. Sınava girecek adaylar tercihlerini, 2 ila 9 Mart 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda yazılan kurallar doğrultusunda ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifrelerini girerek yapabilecekler. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde tercih yapılacak sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden beklenen tarihte yayınlandı.

Sınava girecek adayların bu kılavuzda bulunan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, Temmuz 2016 ve Eylül 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2016-KPSS Lisans ve 2016- KPSS Ortaöğretim/Ön lisans) birine girmiş olmalı ve bu sınavların en az bir tanesinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) adaya ait kayıt bilgileri içinde yer almaktadır.

Tercih İşlemleri

Tercih işlemlerinde ve yerleştirme işlemlerinde merkezimiz tarafından bu adayın bilgileri kullanılacaktır. Adaylar, ais.osym.gov.tr adresinden eğitim bilgilerini kontrol ederek ve güncelleyerek tercihlerini yapmalıdır. Adaylar, aynı düzeyde birden fazla eğitim bilgisi olması halinde ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydını sağlayabilecekler.

Aynı eğitim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip olan adaylar, aynı anda her iki diplomada yazan program ve alanlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabilecekler.

Yerleştirme işlemlerinde ise, ortaöğretim mezunu adaylar için KPSSP94, ön lisans mezunu adaylar için KPSSP93 ve lisans mezunu adaylar için KPSSP3 puanları kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyinde olan pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git