Sağlık Bakanlığı Kpss Tercih Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı Kpss Tercih Sonuçları Açıklandı

Birçok kişinin merakla beklediği 3103 personel alınan KPSS 2016/3 tercih sonuçları açıklandı. Kimi aday sevinç gözyaşları içinde mutluluğunu paylaşırken kimisi de yine hüsrana uğradı.

Yerleşme sonuçlarına göre 657 sayılı devlet memurları kanuna göre sözleşmeli olarak çalışacak kişiler, kazandıkları yerlere kısa sürede giderek gerekli işlemleri gerçekleştirmeleri gerekmektedir. KPSS sağlık bakanlığı personel alımı için dönem dönem düzenli atamalarda en yüksek puan alandan en düşük puana doğru bir sıralama ile tercih yerleştirmeleri otomatik olarak yapılmaktadır. Birçok kişinin yaklaşan yeni KPSS sınavı öncesinde umutlarını yeşerten tercih sonuçlarında yerleşen adaylar kısa sürede iş başı yaparak sözleşmeli devlet memuru olarak göreve başlayacaklardır.

Birçok aday yıllarca çalışarak hazırlandığı KPSS sınavlarının yeteri kadar merkezi yerleştirme olmadığı için yetersiz olduğunu düşünse de, hala milyonlarca aday devlet memuru olmak için bu sınavlara girmektedir. Maaşın düzenli olması ve kovulma gibi risklerin olmaması kişilerin memur olmayı tercih etme sebepleri arasında yer almaktadır. Her yıl milyonlarca kişinin açıkta kaldığı ve özellikle öğretmenlik alanında çok büyük sıkıntılar yaşandığı KPSS sınavı bu yıl Mayıs ayında yapılacağı için de bir çok adayın tepkisini çekmişti. Hak yendiğini düşünen kişiler, bu tepkilerini bildirerek sınav sonuçlarının temmuz ayında açıklanmasına karar verilmesini sağlamışlardır. Yerleşen adayların eksiksiz bir şekilde başvuru işlemlerini tamamlaması ve sonrasında iş başı tarihinde işe başlaması beklenmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git