Sağlık Bakanlığı (KPSS 2017/8) Personel Alımı Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı (KPSS 2017/8) Personel Alımı Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından açılan kadrolar ile yapılacak olan personel alım tercihleri sonrasında ilgi sonuç durumuna döndü. Başvuru yapma ile tercih dönemi ile ilgili bilgilendirmeler online adres üzerin yapılan ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi), KPSS 2017/ 8 tercihi sonuçları için belirli bir tarih belirlemişti. Ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından 2017 sınav takvimi içinde yer almakta olan bilgiler ışığında aday öğrenciler 2017/ 8 Sağlık Bakanlığı yerleşme sonuçları 11 Ağustos 2017 tarihli T.C. Kimlik Numarası, şifreleriyle ÖSYM sitesi üzerinden https://sonuc.osym.gov.tr/ isimli internet adresi ile öğrenebilirler. Sağlık bakanlığı tarafından yapılacak olan yerleşme, Ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından yapılacaktır.

Yerleştirme Türüne Göre Bilgiler

  1. 2 Yerleşme işleminde aynı puan almış olan aday arasında mezuniyet tarih itibari ile ilk önce mezuniyet hakkı olan kişiler bunun da aynı olma halinde ise yaş durumu daha büyük olan kişiye ilk öncelik tanınacaktır. 4. 3 Yerleştirmesi yapılırken Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınava girmiş olan adayların öğrenimi, cinsiyeti, mezun olunmuş olduğu alan/ program ile sözleşme pozisyonlu için aranmakta olan nitelikler arasında tutarlı olma durumu kontrol edilecek bunlar içinde herhangi biri bile bir tutarsız durum oluşumu tespit edilme durumunda ise yapılmış olunan aday tercihinin iptaline gidilecektir.
  2. 4 Yerleştirme de adayları ÖSYM kayıtlarında bilgileri esas olacaktır. Bu bilgiler de gerçekliğe uygunluk olmayan hususlar tespiti edilmiş olunduğu takdirde, yerleştirme yapılan adaylar ilgili kurumlarda atama yapılması söz konusu bile olmamasının yanı sıra, aday olan kişiler bu durum dolayısı ile herhangi bir hak iddia etmesi söz konusu dahi olmayacaktır.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git