Sağlık Bakanı Kpss 2017/5 İle Alım Yapılan Personelin Durumunu Değerlendirdi

Sağlık Bakanı Kpss 2017/5 İle Alım Yapılan Personelin Durumunu Değerlendirdi

Canlı yayında açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Bakanlığa 2017/5 ile alım yapılan memur adayları konusunda değerlendirmelerde bulundu. TRT Haber kanalında canlı yayın konuğu olan Bakan Demircan öncelikli olarak gündemle alakalı konular hakkında gelen soruları cevapladı. Bu konuların yanı sıra Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 2017/5 memur alımı konusunda da bilgiler verdi. Alım işlemi gerçekleştirilen fakat henüz göreve başlayamayan memurlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Kpss 2017/5 ile alınan memurların işe başlama zamanı konusuna açıklık getirdi

Kpss 2017/5′ e göre ataması yapılan sağlık personelleri ne zaman göreve başlayacakları konusunda Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ ın yapacağı açıklamaya kilitlendi. Demircan KPSS 2017/5 ile alımı yapılan, fakat göreve başlayamayan memurlar hakkında merak edilenler konusunda yaptığı açıklamada, ” Ülkemiz şu anda OHAL durumunda bulunmakta, memur adayları konuyla alakalı meraklanmasınlar, gerekli çalışmalar yakında bitecek.

Kendimde 1980 yılında Tıp Fakültesinden mezun olduğumda işe başlamak için 8 ay beklemek zorunda kaldım. Ortada vahim bir durum yok, adayların 8 ay beklemesine gerek kalmadan hakları verilecek. Alımlar sonuçlandığında hakları zaten garanti edilmişti. Memur alımı konusunda güvenlik soruşturmasının sonlanması gerekmekte.” dedi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ayrıca kendisine yöneltilen, memur alımı sayısının ne kadar olacağı konusunda da gerekli olan ihtiyaç sayısı kadar kişi alınabileceğini belirtti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git