PTT Ve Halkbank’ta 3 Bin 500 Kişiye İş İmkânı!

PTT Ve Halkbank’ta 3 Bin 500 Kişiye İş İmkânı!

Yeni kurulan varlık fonuna aktarılan şirketler arasında yer alan PTT ve Halkbank tarafından işe yeni alınacak personel sayısı ve gereken şartlar açıklandı. Bu iki kurumdan yapılan açıklamalara göre, farklı pozisyonlarda çalışacak 3 bin 500 kişi şartları sağlıyorsa, iş başvurusunda bulunabiliyor. Halkbank işe alınacak bin kişinin öncelikle yazılı sınavlarda daha sonra da mülakatlarda başarı sağlaması gerektiğine dikkat çekiyor. Normal işe alım sürecinde bir değişiklik olmadığını belirten kurumlar, çok sayıda başvuru yapılmasını bekliyor.

Önce İstanbul’da Başvurular Alınıyor

Uzun yıllardır hizmet vermeyi sürdüren resmi iletişim kurumu olan PTT’ye alınacak 2 bin 500 yeni personelin öncelikle İstanbul’da yapılan başvurular arasından seçileceği belirtiliyor. Bu şehirdeki 500 kişilik seçimin ardından yıl içerisinde diğer illerden de çeşitli pozisyonlar için alımlar yapılması bekleniyor.

Çok sayıda yeni personelin alınacağı konusunda çıkan haberlerin kaynağı ise oldukça güvenilir. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanı tarafından doğrulanan bilgiler, iş arayan kişiler için yeni umutlar vaat ediyor. Yazılı ve sözlü sınavlardan başarıyla geçen kişilerin işe başlaması bir süre sonra gerçekleşiyor.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olmamış olan, 35 yaşını geçmiş Türk vatandaşları, askerliğin yapılmış olması şartıyla bu kurumlar tarafından açılacak pozisyonlara başvuru yapabiliyor. İş başvurusu yapacak kişilerin, görevlerini yapmaya engel olacak bir sağlık sorunlarının bulunmaması şartı da aranıyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git