PTT Personel Alımı Başvuruları ve Başvuru Formu

PTT Personel Alımı Başvuruları ve Başvuru Formu

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi PTT’nin 11 Ocak Pazartesi günü başlayan sözleşmeli personel alımı için halaen başvurular devam etmekte. Hala başvurmayanlar için nasıl başvuru yapabilirim diyenler için başvuruya ilşkin bilgileri bir araya topladık, işte haberimizin detayları…

Başvurularda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

1- Başvuruları 11-17 OCAK 2016 tarihlerinde www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapabileceksiniz.

2- Başvuruda yapacağınız tercih adedi en fazla 15 olacaktır. (Genel Müdürlük dışındaki Gişe ve Büro Görevlisi ile Dağıtıcı pozisyonları için geçerlidir.)

3- Başvuru esnasında ünvan ve görev yeri belirtmelisiniz bunu belirtmeyenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

4- Alımlarda KPSS puanı ve tercihleri esas alınacak olup alım yapılacak tüm pozisyonlar için belirtilen aday sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınav için çağrılacaktır.

5-Sözlü sınava katılacak olan adaylara cep telefonu ve e-mail üzerinden gerekli bilgilendirme ve sözlü sınav yerleri belirtilecektir.

6- Sınav notu hesaplanırken Kpss den alınan puan ile sözlü sınavdan alınan puanın aritmetik ortalaması alınarak sıralama yapılacaktır. Eğer adayların puanları eşit olursa KPSS puanı yüksek olan alınacaktır. Bir ufak ihtimalde olsa KPSS puanlarının da eşit olması durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olan, Bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olan, Aday tercih edilecektir.

 

 

7- Bu yapılacak sınavdan sonra sınav notu en yüksek olandan aşağıya doğru alım yapılacak sayının 4 katı kadar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

Başvurular 17 Ocak Pazar günü sona erecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git