PTT Personel Alımı 60 Puan İle

PTT Personel Alımı 60 Puan İle

Kamu sektörüne olan yoğun ilgi sayesin de hemen her kurum da sayıca fazla birçok ilanlar çıkıyor. 13 Şubat 2017 tarihimde PTT resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada KPSS şartı olmak üzere dağıtıcı alım yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Geçerlilik koşulu olarak belirtilen nokta ise 2016 yılı içerisinde sınava girmiş ve istenilen sınav üzerinden başarılı olmuş adaylar değerlendirilmeye alınacaktır.

Alım Şartları

PTT kurumunun açmış olduğu ilana başvuruda bulunmak isteyen kişilerin belirlenmiş kriterlere sahip olmaları gerekiyor. Bu durumun içerisinde adayların Türkiye vatandaşlığına sahip olmaları, 18 yaş üstü olmaları belirlenen ilk şartlar arasında yer alır. Yaş sınırında 35 yaş üst gruplar olarak biliniyor ve sınır olarak alınıyor. Erkek adayların tercih edildiği dağıtım elemanı pozisyonu için kişilerin askerlik ile bağlantılarının bulunmamaları ya da bu görevi yerine getirmiş olmaları gerekiyor. Geçmiş dönemde herhangi suç unsuru taşıyacak nitelikle belirlenen kurum veya kuruluşlardan ayrılmış olmamak dikkat çeken noktalar arasında yer alır.

Kişisel Beklentiler

İş dışında adaylardan da taşımasını istedikleri belirli noktalar mevcuttur. Bu durumlar içerisinde adayların A2 ehliyetlerine sahip olmaları ön talep içerisinde yer alır. En az iki yıllık öğretim veren yükseköğretim kurumlarından mezun durumda olmak, A2 ehliyetin yanın da B sınıfı sürücü belgesine de sahip olmak, erkekler de 168 bayanlar da 160 boy sınırını aşmış olmak belirlenen kriterler arasında yer alır.

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git