PTT 2500 Personel Alımı Daha Yapacak

PTT 2500 Personel Alımı Daha Yapacak

PTT her yıl olduğu gibi bu sene de personel alımlarına devam ediyor. 2500 personeli daha bünyesine katmaya hazırlanan PTT ailesini büyütmeye hazırlanıyor. İçinden geçilen şu günlerde ekonomik olarak bireyler ve şirketler zor durumda iken PTT’nin atacağı bu adım sayesinde bir nebze de olsa ekonomik bir rahatlık oluşacaktır.

PTT iş şartları ve türü olarak insanlara son derece güvenli gelmektedir. Bu neden ile sıkça herkesin bünyesine katılmak istediği bir kurum olarak ismini ilk sıralara yazdırmaktadır. Bu durum birçok açıdan önemlidir. İsmini ilk sıralara yazdıran PTT işe girmek gibi bir niyeti olmayan sadece evinde postasını bekleyen insanlar içinde olumlu bir imaj yaratmaktadır.

Alınacak Personellerin Nitelikleri

PTT’nin alacağı 2500 personel en az ön lisans mezunu şartlarını yerini getirmek durumdadır. Ön lisans mezun olup B sürücü ehliyetine sahip olan kişiler posta memurluğu sıfatıyla yapılacak seçimden sonra işe alınırlar. Lisans mezunları ise vezne memurluğunda başlayarak PTT içerisinde uygun görülecek diğer bölümlere alınırlar.

Alınacak Personellerin Yaş Aralığı

PTT için işe girme yaşı 35’tir. Yapılacak olan uygulamalarda sınav sonuçlarına göre puanı eşit olan iki aday arasından yaşı büyük olan işe alınmaktadır. Bu uygulama PTT’nin senelerdir uyguladığı bir durumdur. Yapılan bu uygulama ile bir tercih yapıldığı anlaşılıyor ve işe alma politikaları gereği yaşı büyük bireylerin iş sahibi olma şansları artacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git