PTT 2500 Gişe Yetkilisi ve Dağıtıcı Personel Alımı Başvuru Şartları

PTT 2500 Gişe Yetkilisi ve Dağıtıcı Personel Alımı Başvuru Şartları

Düzenli olarak alım işlemlerini gerçekleştiren kurum PTT, yeni dönemde de alım sürecine dahil olduğunu belirten bildirgeleri yayınlıyor. Birçok insan için büyük fırsat olarak değerlendirilen alım için belirlenen tarih ise 15 Ağustos. Her adayın başvuruda bulunamayacağı alan içerisinde olan PTT, ince detaylarla özel şartları ve başvuru aşamalarını belirliyor.

Adaylar da Aranan Özellikler

PTT bünyesinde gişe ve dağıtıcı olmak üzere iki aşamalı işlem yapan birimlere erişim sağlamak söz konusudur. Her iki alan içinde belirlenen şartlar birbirinden farklılıklar gösteriyor. Büro ve Gişe yetkilisi olarak başvuruda bulunacak adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Kamu haklarından herhangi nedenle mahrum bırakılmamış olması, 35 yaşından büyük olmama, en az dört yıllık fakülte mezunu ya da YÖK kanalından onaylanan yurt dışı ortaöğretim mezunu olması, erkek adaylarda askerle olan bağlantıların tamamlanmış olması, sağlık sorunun olmadığına ve iş başı yapabileceğine dair sağlık raporunun bulunması, KPSS sınavı sonrasında P3 alanından en az 70 ve üzeri puan alabilmiş olması gerekmektedir.

Dağıtıcı alanda başvuru yapacak olan adaylar da ise, kamu haklarından mahrum olmamak, 35 yaş sınırını aşmamış olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, B sınıfı ya da A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, askerlikle bağlantısının bulunmaması, iki yıllık yüksek okul mezunu ya da YÖK onaylı yurt dışı okullarından mezun olma, KPSS sonrasında P93 bölüm içerisinde en az 60 puan almak, erkekler de en az 168, bayanlarda ise en az 160 olduğunu belgelemesi aranan nitelikler içerisindedir.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git