PTT 1750 Personel Alacak

PTT 1750 Personel Alacak

2017 yılı içerisinde personel açığını gidermek için PTT 1750 kişiyi dağıtıcı, gişe görevlisi, büro personeli pozisyonlarında istihdam edecek. Başvuru yapacak adaylarda aranan ilk şart 18 yaşından küçük, 35 yaşından büyük olmamak.

Adaylarda aranan diğer şartlar ise şöyle:

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) 18/04/1983 tarihinden sonra doğmuş olmak.

3) Kamu haklarından yasaklı olmamak.

4) Anayasal düzene ve devletin bütünlüğüne karşı suç işlememiş olmak. Rüşvet, hırsızlık, görevi kötüye kullanma, kaçakçılık zimmet, ihaleye fesat karıştırmak gibi suçlardan hüküm giymemiş olmak.

5) Herhangi bir kamu kurum veya kuruluşundan disiplin cezası nedeni ile işten çıkarılmamış olmak.

6) Yapılacak mülakatta başarılı olmak.

7) Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en düşük gişe görevlisi ve büro personeli başvurularında en düşük 70puan, dağıtıcı pozisyonunda en düşük 60 puan almış olmak.

8) Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, tecil ettirmiş olmak.

9) Başka kurumlarda mecburi hizmet zorunluluğunun olmaması.

10) Yurtdışı veya yurtiçinde görev yapılmasını engelleyecek bedensel ya da zihinsel herhangi bir sorun olmadığını alınacak resmi sağlık kurulu raporuyla belgelemiş olmak.

Eğitim Şartı Aranıyor

PTT, iş başvurusu yapacak gişe görevlisi ve büro personeli alanlarında dört yıllık lisans eğitiminin tamamlanmış olmasını şart koşuyor. Dağıtıcı pozisyonuna başvuracak adaylarda iki yıl eğitim veren yüksek okullardan mezun olma ve A2 sınıfı ile B sınıfı sürücü belgesi sahip olma şartı arıyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 18-23 Nisan 2017 tarihlieri arasında www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapabilecek.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git