Polis Alımları Başvuru Şartları, YGS Baraj Puanı Ne Kadar?

Polis Alımları Başvuru Şartları, YGS Baraj Puanı Ne Kadar?

2016 PMYO başvuru puanı kaç? Polis olabilmek için başvuru şartları neler? Polis okuluna girmek için ne yapmak gerekiyor? PMYO için YGS sınavından kaç puan almak gerekiyor? Merak ettiğiniz tüm konuları ele aldık…

Bir çok kişinin hayalinde yatan Polis olma ve kötü kişileri yakalama hevesi çocukluktan gelen bir istekdir. Her ne kadar günümüzde yaşanan kötü olaylar neticesinde şehit haberlerinin de gelmeye başlaması bazı ailelerin bu iş fikrine karşı olması ve çocuklarını tehlikeye atmama düşüncesi hakim olmaya başlasa da, işsizliğin çok olduğu ülkemizde Polis maaşlarının da oldukça uygun olması bu işe yönelik başvuruların artmasını sağlamaktadır.

Emniyet teşkilatı bünyesinde görevlendirilmek ara ara yapılan alımlar için bu yılda başvurular başladı. Geçtiğimiz günlerde Emniyet müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 2700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3000 öğrenci alımı yapılacağı açıklanmıştı.

PMYO – YGS BARAJ PUANI
Peki ama PMYO girebilmek için kaç puan almak gerekiyor? Bunun yanıtını Emniyet Genel müdürlüğünden yapılan açıklama ile ara ara duyurular kısmından verilmektedir. Duyuruları yakından takip etmek için Emniyet teşkilatı resmi internet sitesini takip edebilirsiniz.  (www.pa.edu.tr) Başvuru yapabilmeniz için yapılacak olan  YGS sınavından en az 270 puan almanız gerekmektedir. Eğer 270 ve üzeri puan alabilirseniz sizlerde polis olabilmek için PMYO başvurusu yapabilirsiniz. Diğer KPSS haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git