Özel Kuvvetler Komutanlığı başvuru

Özel Kuvvetler Komutanlığı başvuru

Türkiye Cumhuriyetinde yaşanan son darbe girişimi ardından birçok asker ve polis kamudan ihraç edildi veya tutuklandı. Bundan dolayı boşalan kadrolara alımlar yapılmaya devam ediyor. Son olarak Özel Kuvvetler Komutanlığı personel alımı ilanı yayınladı.

Alımı Planlanan Sayı

Yapılan açıklamaya göre kendi içerisinden alım yapacak olan Türk Silahlı Kuvvetleri çeşitli unvanlarda yer alan mensuplar arasından başvuru ile 700 kişilik bir Özel Kuvvetler personeli alımı ilanında bulundu. Yapılan açıklamaya göre alım yapılacak sayının çok çok üstünde bir başvuru ile karşılaşıldı. Açıklamalara göre 700 kişilik personel alımına toplam 26 binden fazla subay ve astsubay başvuruda bulundu. Bunun yanında dışarıdan personel alımı yapacak olan Türk Silahlı Kuvvetlerine yaklaşık olarak 4 gün sonunda 55 bin kişilik bir başvuru ile karşı karşıya kalındığı açıklandı. Yapılan ilana göre Türk Silahlı Kuvvetleri 3 bin 47 kişilik astsubay kadrosu ve 122 kişilikte subay kadrosu ilana açıldı.

Çeşitli yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Türkiye Cumhuriyeti’nin korunması ile birlikte iç ve dış tehditlere karşı alınacak olan tüm tedbirlerin yapılabilmesi için güvenlik hizmetleri elinden gelen tüm gayreti sarf ettiği açıklandı. Bu ihtiyacın karşılanması için vatanını seven tüm vatandaşların söz konusu başvurulara başvurmasının yolu açıldı. Bu sayede binlerce insan söz konusu ilana başvurduğu kayıt edildi. Başvuruların değerlendirme aşamasının sürdüğü ve sonuçların kısa sürede açıklanacağı belirtildi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git