Özel Harekât Başvuru Sonuçları Ne Zaman

Özel Harekât Başvuru Sonuçları Ne Zaman

Ülkemizde merkezi hükümetin alım sayısını açıkladığı Özel Harekât Polisi başvuruları yapıldı ancak sonuçları henüz açıklanmadı. Bu alım için başvuruda bulunan binlerce aday sınav başvuruların açıklanmasını dört gözle bekliyor. Bu kapsamda birçok aday Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük silahı gücü olan Emniyet teşkilatının bir mensubu olmak için başvuru sonuçlarının açıklanmasını merakla beklediği biliniyor. Daha önce gelen yoğun talep üzerine alımlara başvuru yapacak olan adaylarda askerlik şartının kaldırılmasının ardından binlerce kişi Özel Harekât Polisliğine başvurdu.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Daha önce bu alanda yapılan başvurular kısa sürede açıklanması biliniyor. Bu açıdan yapılan değerlendirmelerde kısa bir süre içerisinde başvuru sonuçlarının açıklanacağı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda başvuruların yapılmasının ardından yaklaşık bir hafta içerisinde başvuru durumlarına ilişkin sonuçlar açıklanmıştı. Bu sonuçlar ile birlikte parkur sınavına ait tarihlerde ortak bir bilgilendirme ile adaylara ilan edilmişti. Önceki yıllara göre bu sene birçok şartın esnetilmesinden dolayı başvurularda büyük sayılara ulaşılması ile birlikte değerlendirme sürecide önceki yıllara göre uzadığı değerlendirmeye alınmıştır. Bundan dolayı adaylar kısa bir süre içerisinde başvuruların açıklanmasını beklediği biliniyor.

Parkur Sınavının Belirlenmesi

Adayların başvurunun ardından başvuru sonuçlarının açıklanması ile birlikte eş olarak parkur konusunda da çalışmalarını sürdürdüğünü biliniyor. Geçmiş dönemlerde uygulanan parkur bilgilerini temin eden birçok aday çalışmalarını şimdiden başlayarak başvuru sonuçlarının açıklanmasını beklediği ortaya çıkmıştır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git