ÖSYM’den Flaş KPSS Açıklaması

ÖSYM’den Flaş KPSS Açıklaması

21 Mayıs’tan itibaren başlamış olan KPSS maratonu büyük bir heyecan ile beklenmektedir. Pek çok kişinin heyecanla beklediği sonuçların ne zaman açıklanacağı ÖSYM tarafından henüz duyurulmadı. KPSS’ye giren adayların sınavdan erken çıkması ve sorular hakkında ipucu vermesi ÖSYM tarafından müdahale edilmesi gereken bir durum olarak görüldü.

Bu nedenle sınav süresi bitmeden önce sınavdan ayrılan ya da sınavdan erken ayrılan pek çok kişinin sınav sorularını ÖSYM izni olmadan internet ortamında açıklaması büyük bir soruna da neden oldur. Yapılan açıklamada sınav sorularını sınav salonundan çıkararak açıklama” ifadelerine yer verildi. İnternet ortamında soruları paylaşan kişilerin tespit edildiği ve bu kişilerin sınavlarının da geçersiz sayılacağı ÖSYM tarafından flaş bir açıklama ile duyuruldu.

Sınav Giriş Belgesi İmhası

Sınav giriş belgelerinin kişilerin T.C. kimlik numarası ve özel olarak oluşturulmuş şifreler ile alınabildiği açıklayan ÖSYM bu sınav giriş belgelerinin imhası konusunda da uyarılarda bulundu. Sınavın bitmesinin ardından pek çok kişi sınav giriş belgesi imhasını yanlış gerçekleştirdiğinden dolayı ÖSYM açısından olmasa da şahıslar açısından bazı sorunlara neden olabileceği duyuruldu.

Adayların fotoğraflarının ve T.C. kimlik numaralarının bulunduğu sınav giriş belgelerinin topluma açık yerlerden uzakta imha edilmesi gerektiği ifade edildi. Sınava giren adayların sınav giriş belgesini imha etme konusunda çok daha hassas davranması gerektiğini ifade eden ÖSYM aynı zamanda ortaöğretim sınavına girecek öğrenciler için kimlik uyarısında da bulundu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git