Ösym Yeni Bir Sınav Sistemi Başlatıyor

Bireyselleştirilmiş Sınav Sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖYSM sınav sistemleri için yeni kararnameler çıkarmıştır. Konuşulan yeni sınav sistemleri hakkındadır. ÖSYM Yeni Bir Sınav Başlatıyor.

Hazırlanan tasarı ile Bireyselleştirilmiş Sıvan adı verilen yeni bir sınav sistemi ile hayata geçirecek. ÖSYM elektronik ortamda her adaya farklı zamanlarda adayın vermiş olduğu cevaplar ve seviyesine göre soru sayısı ve niteliğinin değişebileceği sorulardan oluşan sınav yapabilecek.

Öğrencilerin üzerinden baskıları azaltmak için, yükseköğretime geçiş sınavı yılda birden çok yapılması gibi değişikliklerde gündemdedir. Bu düzenleme hayata geçerse merkezi lise son sınavlarının sonuçları yerleştirme puanına eklenecektir. Bu düzenleme konusunda Milli Eğitim Bakanlığı Ve ÖYSM çalışmakta 2018 yılında sisteme geçmesi beklenmektedir.

Fakat Üniversiteye geçiş düzenlemesi YÖK tarafından yapılmaktadır. Farklı sesler ve farklı modeller konuşulmaktadır. Önemli olan sınava giren öğrencilerin üzerinden fazla baskıyı kaldırmak ve onların geleceklerini iyi planlamaktır. Okumuş gençlik yaratmak toplumların ilerlemesi için önemli faktörlerdendir. Gençlerimizin ülkemizin önünü açacak ve büyümesinden yardımcı olacak nesilerdir onların eğitimleri çok iyi olmalı ve bu konuda üzerine düşen tüm kurumlar gerekli düzenlemeler için işbirliği yapmalıdır.

ÖSYM Yeni Bir Sınav Başlatıyor bu konuda yapılan sınav sistemi öğrencilerin çalışma ve sınav hazırlık süresi içinde çok baskı olmadan rahat kafa ile sınava girmesi gerekmektedir. Bunun için yeni hazırlanan sınav sistemi çok iyi analiz edilmeli ve ülkemizin geleceği gençler için onların öğrenim hayatları için okumuş nesiller her zaman ileri taşır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git