ÖSYM Sınavda Görevli Öğretmen Olmak

SINAVDA ÖĞRETMEN OLMAK

ÖYSM Sınavlarında gözetmen olarak değerli öğretmenlerimiz sınava giren öğrenciler için mesai yapmaktadır. Orada sınav öncesi akışı sağlamak ve sınavların sorunsuz yapılması için hizmet vermektedirler. Sınav öncesi öğrencilerin bilgilerini kontrol etmek salonda yerellerini aldıklarından emin olmak ve sınavı başlaması gereken saate başlatmak sınav gözetmeninin yapması gerekenler arasındadır. Sınav gözetmeni sınav sırasında olabilecek olumsuz durumları kontrol eder ve olumsuz bir durumda öğrencinin sınav kâğıdı alıp tutanak ile öğrenciyi sınav salonundan çıkmasını ister. Orda gözetmen olarak öğrencilerin güven içinde sesiz bir ortamda konsantre olup sınavlarını başarılı tamamlaya bilmesi için hizmet vermektedir.

ÖYSM sınav gözetmenlerini yapılan başvurular ile seçmektedir. Nasıl sınav gözetmeni olunur ? ÖSYM tarafından verilmiş eğitimi almış olmalı ve bu iş için gönüllü olması gerekmektedir. Genellikle eğitim çalışanları arasından tercih edilmektedir. Öğrenci psikolojisini bilmeli dikkatli ve özverili olması gerekmektedir.

ÖSYM bu iş için değerli öğretmenlerimize bir ücret mutlaka ödemektedir. ÖSYM Sınav Görevli Ücretleri Ne Kadar Ödenecek? bu konuda ÖSYM vermiş olduğu ücret skalası 100 TL ile 250 TL arasındadır. ÖSYM sınav gözetmenlerine göndermiş olduğu bir resmi kağıtla görevli oldukları sınav salonunu belirtmektedir. Sınav görevlisi bu salona elinde gelen kağıtla giderek bina görevlisi ile görüşerek oradaki organizasyonu yapmak ve sınav başlamasına kadar bu şekilde organize olmak zorundadır. Sınav başlama bitme saatlerine kadar görev yerine terk etmez.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git