Ösym, KPSS Dahil 4 Sınavı Erteledi

Ösym, KPSS Dahil 4 Sınavı Erteledi

Türkiye’de yaşanan çeşitli terör olayları, ülkenin çeşitli kurumlarında yapılan bazı değişiklikler Ösym’nin bazı sınavları ertelemesine yol açmıştır. Bu imkanlar dahilinde sınavların doğru bir şekilde yapılamayacağını düşünen Ösym kurumu, yakın tarihli sınavların tarihlerinde çeşitli değişikliklere gitmiştir. Ösym, KPSS dahil 4 sınavı erteledi. Ösym’nin tarihinde değişikliğe gitmiş olduğu bazı sınavlar ve yeni sınav tarihleri şu şekilde:

  • 24.07.2016 tarihinde yapılması planlanan 2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin 20. 08.2016 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir.
  • 31.07.2016 tarihinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavının 21 Ağustos 2016 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir.
  • 31.07.2016 tarihinde yapılması planlanan 2016 – Mühendislik Tamamlama sınavının 21.08.2016 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir.
  • 20.08.2016 tarihinde yapılacak olan e-YDS 2016/8 sınavı için başvuru alınmamasına karar verilmiştir.

 

Bu kararlar Türkiye’deki terör olayları ve darbe girişimlerinin neticesinde verilmiştir. Bu kararlara bağlı olarak ertelenen sınavların yapılması planlanan resmi tarihleri de açıklanmıştır. Bu sınavlar belirtilen güncel tarihlerde yapılacaktır. Bu sınavların yapılması için gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Daha önceki KPSS sınavlarında yapılan soruların çalınması, sınav sonuçlarının yanlış değerlendirilmesi gibi durumlar ile karşılaşılmaması için gerekli olan her türlü güvenlik tedbiri alınacaktır. Bu gibi durumlar ile karşılaşmak kurumların güvensizliğine neden olacağı için ve halk içerisinde kargaşalar yaratacağı için her türlü güvenlik önlemi en üst düzeyde sağlanacaktır ve sınavlar büyük bir dikkat içerisinde yapılacaktır.

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git