ÖSYM Branş Sıralaması

ÖSYM Branş Sıralaması

            ÖSYM Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır? sorusuna yanıt getirmek istiyoruz. Kıymetli okurlarımız Kamu personeli seçme sınavları bizim için en heyecan verici ve en stresli geçen sınavlardan birisi aslında. Çünkü artık atanamamaktan ve ailelerimizin ve çevremizin bizlere gösterdiği tepkiler her girip de atanamadığımız kamu personeli seçme sınavlarında daha çok artmaktadır. Kıymetli okurlarımız kamu personeli seçme sınavlarında okuduğumuz her bölüm ve branşa göre belirli bir sıralamamız olmaktadır.

Peki bizler bu sıralamayı nasıl öğreniyoruz. Kıymetli okurlarımız öncelikle öğrenci seçme ve yerleştirme merkezimiz olan ÖSYM adresinden bizlerin adına TC kimlik numaralarımız ile girebileceğimiz sistem bilgilerimiz bulunmaktadır. Eğer ilk kaydımızı yapıyorsak bu bilgileri en yakın ÖSYM merkezlerimizden ya da ÖSYM işlemleri gerçekleştiren okullarımızdan alabilirsiniz. Kıymetli okurlarımız bu bilgileri aldıktan daha sonra sisteme giriş yaparak açıklanan sınavlarımız sonuçlarım bölümünden tıklayarak girdiğiniz sınavlara ilişkin tüm bilgiler burada yer almaktadır.

Eğer branş sıralamanızı merak ediyorsanız Girdiğiniz sınavın üzerine tıklayarak yukarıda en sağda Branş sıralaması yazmaktadır. Bu bölüme tıkladığımızda karşımıza bir çok lisans ya da ön lisans ile ilgili bölümler gelecektir. Burada yapmamız gereken okuduğumuz bölüm veya alanı seçerek sıralama butonuna tıklayabilir ve başarı sıralamanızı görebilirsiniz. Kıymetli ve sevgili okurlarımız sizlere hayatınızda sizlere girdiğiniz her sınavda başarılar diler güzel yarınlar için güzel puanlar alarak devletimizin kurumlarına atanabilmenizi umut ederiz.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git