Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuruları

Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuruları

Ülkemizde son dönemlerde Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşan açıklığı gidermek amacıyla memur alımları başlamıştır. Bunun yanı sıra Orman Genel Müdürlüğünün ihtiyaç duymuş olduğu kadrolar ise Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru, Teknisyen alımı ve Yardımcı Hizmetler bünyesinde çok sayıda kişinin bu müdürlük bünyesinde çalışarak istihdam edilmesi sağlanmıştır.

Orman Genel müdürlüğü Memur Alımı Başvuru Şartları

Müdürlük bünyesinde ihtiyaç duyulan memurların temini amacıyla açıktan hizmet alımı veya merkezi atama sistemi ile Orman Genel Müdürlüğü alımlarını gerçekleştirmektedir. Bu alımları yaparken 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun ilgili maddelerinde yer alan şartları taşımak.

Askerlik vazifesini yerine getirmek veya askerliğini tecil ettirmiş olmak. KPSS lise, ön lisans veya lisans puan türlerinden her hangi birinde en az 70 puan almak. Güvenirlik ve Arşiv kayıtları soruşturmasında herhangi bir suça karışmamış olmak başvuruyu yapan adaylarda istenen yegane şartlar arasındadır. Bu şartları yerine getiren tüm herkes Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvurularını gerçekleştirebilirler.

Orman Genel Müdürlüğü Memur Alımı ve Maaş Durumu

Orman Genel Müdürlüğü her sene bir çok çalışanın tayin veya emeklilik gibi durumlardan kaynaklı olarak boşalan yerleri doldurmaktadır. Bunun için teknik kadro ve yardımcı hizmetler bölümünde duyduğu personel ihtiyacını karşılamak amacıyla alımları gerçekleştirir. Mühendis kadroları 4000-5000 TL arasında maaş alırken. Yardımcı hizmetlerde çalışan personel 2000-3000 TL arasında maaş almaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git