Önlisans Kpss Tarihleri

Önlisans Kpss Tarihleri, 2016 Kpss Güncel Tarihler

Ösym, aldığı karar ile Önlisans ve Ortaöğretim sınav tarihlerini değiştirdi. Memur adaylarının yoğun tempo ile hazırlandığı KPSS tarihlerinde değişiklik yapması adaylarda soru işaretlerine neden oldu. Memur olmak isteyenlerin ilk durağı olan KPSS, birçok adayın hayallerini süslemektedir. Bilindiği üzere KPSS başvuruları 9 Ağustos 2016’da başlayıp 24 Ağustos 2016′ da son bulmuştu. Kayıtlarını yaptıran adaylar, sınav tarihini beklemeye başlamıştı. Önlisans düzeyindeki KPSS 22 Ekim 2016′ da yapılacaktı. Ortaöğretim KPSS ise 23 Ekim 2016′ da idi. Fakat yapılan değişiklik ile Önlisans KPSS tarihi geriye alınırken, Ortaöğretim KPSS ise ileriye ertelendi. Peki Önlisans Kpss Tarihleri, 2016 Kpss Güncel Tarihler üzerindeki değişiklikler nasıl düzenlendi?

Yeni sınav tarihleri Ösym tarafından açıklanmış bulunmaktadır. Bu tarihlere göre Önlisans KPSS sınavının geriye alındığı, Ortaöğretim KPSS sınavının ise ileri bir tarihe ertelendiği görünmektedir. Yapılan değişikliğe göre Önlisans KPSS sınavının yeni tarihi 16 Ekim 2016 olmuştur. İleriye ertelenen Ortaöğretim KPSS tarihi ise 20 Kasım 2016 olarak değiştirilmiştir. Ayrıca sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihte açıklanmıştır. Buna göre sınav sonuçları 10 Aralık 2016′ da açıklanacaktır. Peki ayrıntılı tarih bilgilerine nasıl ulaşılır?

Tarihlere Nasıl Ulaşılır?

Ösym yapılan değişiklikleri bizzat kendi resmi sitesinden duyurmuştur. Tarihlerin değiştirilmesi birçok adayı sevindirdi, birçoğunu ise üzmüş bulunmaktadır. Bilgi kirliliği nedeniyle adaylar en güvenilir kaynağın hangisi olduğunu bulmaya çalışıyor. KPSS sınav tarihlerini Ösym resmi sitesinden yayınlanmıştır. http://www.osym.gov.tr/belge/1-23724/2016-sinav-takvimi.html sitesinden ÖSYM’nin ayrıntılı sınav takvimine bakabilirsiniz.


Önlisans Kpss Tarihleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. vela diyor ki:

    selamlar

Sayfa başına git