Ön Lisans Eğitim Düzeyinden POMEM’lere Kaç Polis Alınacak?

Ön Lisans Eğitim Düzeyinden POMEM’lere Kaç Polis Alınacak? Polis Alımı İçin İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

25 Ağustos günü yayımlanan yeni Kanun Hükmünden Kararname ile beraber ön lisans mezunlarına polis olma adına müjdeli bir haber geldi. Bu müjdeli haberin yayımlanması ile beraber binlerce ön lisans mezunu polis adayı artık bu ilanın ne zaman yayımlanacağını sormaya ve merak etmeye başladı. Peki polis alımı ilanı ne zaman yayımlanır? Ön lisans mezunları polislik alımlarına nasıl başvuru yapar? Ön lisanstan kaç tane polis alınacak gibi soruların cevapları merak edilmeye başlandı.

Artık Ön Lisanslar da Başvuru Yapacak

Yeni Kanun Hükmünde Kararname ile beraber artık POMEM alımlarına ön lisans mezunları da başvuru yapabiliyor. Bu sebeple önümüzdeki polislik alımlarına ön lisans mezunu her öğrenci başvuru hakkı sahip bulunuyor. Kanun Hükmünde Kararname’de yazan bildiriye göre polislik kontenjanlarının %20’sini geçmeyecek şekilde ön lisans mezunları alınabilecek.

Alımlar Ne Zaman Olacak?

KHK’nın yayımlanmasından sonra ön lisans mezunlarının en fazla merak ettiği konuların başında alımların ne zaman yapılacağı geliyor. Geçen ay POMEM müdürünün de 12 bin polis alımı yapılacak duyurusundan sonra gözler zamana çevrildi. KHK’nın da yayımlanmasıyla beraber ilanın Eylül ya da Ekim ayında yayımlanması bekleniyor.

Ne Kadar Polis Alınacak?

12 bin polis alımı ilana çıkması halinde ön lisans mezunu %20’sinden fazla olamayacağı için 2400 ön lisans mezunu polisin alınması bekleniyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git