Öğretmen Sayısında Artış Olacak Açıklaması Atamalara İşaret Ediyor

Ak Parti döneminde yapılan yüksek atama sayılarına değinen Başbakan Yardımcısı, kamuda çalışan 3 milyon personelin 3’de birini öğretmenler oluşturuyor dedi. Başbakan Yardımcısı öğretmen sayısında artış olacağını ifade ederken bu açıklama öğretmen adaylarını heyecanlandırıyor.

Öğretmen adayları 2016 Ağustos ataması için 50 bin atama talep ediyorlar. Öğretmen atamalarında bu kadar büyük bir sayı beklentisi varken Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise atamalar ile ilgili hiç bir açıklama yapmıyor. Bu durum ise öğretmen adaylarında atama olmayacak korkusu ortaya çıkarıyor.

Lakin bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı kamuda öğretmen sayısının artacağını ifade etti. Bu durum ise direkt akıllara 2016 ağustos atamasını getirdi. 2016 Ağustos ataması yapılacak mı?

Öğretmen atamaları hiç şüphesiz bu ülkede Ağustos ve Şubat olmak üzere 2 aşamalı olarak yapılıyor. KPSS puanı üzerinden yapılan 2 atama her yıl gelenek haline geldi. Adaylar bu atamaları benimsedi. Aynı şekilde başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere diğer kurumlarda öğretmen atamalarının 2 defa yapıldığını benimsemiş durumda.

Artık bir gelenek haline gelen Şubat ve Ağustos atamalarından vazgeçmek mümkün değildir. Üstelik her geçen gün öğretmen ataması bekleyenlerin sayısı artarken atama yapmamak çok büyük bir haksızlık olacaktır. Bu bakımdan 2016 ağustos atamasının kesin olarak yapılacağını bilmek gerekiyor.

Fakat hükümet 2016 Ağustos öğretmen atamaları için geçmiş yıllardaki gibi büyük bir rakam ayırmayabilir. Ancak öğretmen adaylarının bu noktada devreye girmesi gerekiyor. Gerek haber siteleri gerek sosyal medya üzerinden gündem oluşturmaya çalışmaları gerekiyor. 50 bin atama için her platformdan seslerini duyurmaları gerekiyor. Bunu yaptıkları takdirde 2016 Ağustos atamasında istedikleri sonucu alabilecekler.

Yeni öğretmen arkadaşlarımızı şimdiden tebrik ediyor. Çalışmalarında başarılar diliyoruz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git