Öğrenim Kredisi Geri Ödeme Erteleme Başvurusu E Devlet Giriş

Öğrenim Kredisi Geri Ödeme Erteleme Başvurusu E Devlet Giriş

Üniversite okurken çoğumuz öğrenim kredisi başvurusunda bulunup öğrenim kredisi kullanmışızdır. Okul bittikten 2 sene sonra bunun taksitler halinde geri ödenmesi istenir. Ancak çoğu zaman evdeki hesap çarşıya uymaz ve mezun olan talebeler 2 sene içerisinde atanamayabiliyorlar. Hal böyle olunca da tabi ki doğal olarak bu borcu ödeyemiyorlar. Sizlere bu makalemizde Öğrenim Kredisini Geri Ödeme Erteleme Başvurusu E Devlet Girişi nasıl yapılır anlamaya çalışacağız. Öncelikle e devlet şifrenizin olması lazım. Eğer e devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT den kişisel olarak başvurup cüz i bir ücret karşılığında e devlet şifresi edinebilirsiniz.

 

E devlet şifresi aldıktan sonra https://www.turkiye.gov.tr linkinden girmeniz gerekmektedir. Bu web adresini açtıktan sonra sağ üst tarafta site içi arama motoru bulunmaktadır. Bu arama motoruna yükseköğrenim kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü kredi geri ödeme erteleme başvurusu yazmanız durumunda kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü kredi geri ödeme erteleme başvurusu bölümünün açılacağı https://www.turkiye.gov.tr/kyk-geri-odeme-erteleme-basvuru link çıkacaktır karşınıza. Bu linkten bu hizmeti kullanarak, borç erteleme talebinde bulunduğunuz başvurularınızı görüntüleyebilir ve durumlarını takip edebilirsiniz. Bu linki tıkladıktan sonra karşınıza yeni başvuru düğmesi çıkacaktır. Bu düğmeye tıklayarak borç erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz.

Linki tıkladıktan sonra iletişim bilgileriniz ekranı çıkacaktır karşınıza. Buraları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Tüm bunlardan sonra borcunuzu erteleme sebebinizi seçmeniz gerekmektedir. Bunu da seçtikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git