MSB Sivil Memur ve Arşiv Memuru Alımları Bekleniyor

MSB Sivil Memur ve Arşiv Memuru Alımları Bekleniyor

MSB ( Milli Savunma Bakanlığı) geçtiğimiz günlerde bir video yayımlamıştı. Bu video ile birlikte personel alımı konusundaki beklentiler artmaya başlamıştı. Videoda 2017 yılının işe alım istihdam raporları yer alıyordu. Yaklaşık olarak kırk binin üzerinde personel alınacağı söyleniyordu bu durum da beklentileri oldukça arttırmıştı. Geçtiğimiz aylarda da yapılan sivil memur alımını büyük ilgi ile karşılanmıştı. Milli savunma bakanlığı yaptığı açıklamada iki farklı alanda personel alacağını duyurdu hem sivil memur hem de arşiv memuru alımı yapacağı müjdesini verdi.

MSB Memur Alımları

Milli Savunma Bakanlığından çok sayıda memur ihraç edilmesi üzerine pek çok alanda açıklar oluşmuştu. Bu ihraç edilen personellerin yerine yeni bir alım yapılacağı düşüncesi dile getiriliyor. Sivil memur alımının bu alanda olacağından söz ediliyor. Bir diğer beklenen konu ise arşiv memuru alımlarıdır. Bakanlığın çalışma alanında yeterli sayıda arşiv memuru olmadığı ve bu bölümde de açık olduğu söyleniyor. Bakanlığın bu bölüm için de alım yapması bekleniyor.

Türk Büro- Sen.’ De bu konu hakkındaki görüşlerini toplu sözleşmede de sık sık dile getiriyor. Bu açıkların kapatılması için çalışmaların hızlandırıldığı dile getiriliyor. Herkes Milli Savunma Bakanı Sayın Nurettin Canikli’nin yapacağı açıklamayı merakla bekliyor. Eğer açıklama gerçekleşir ise Milli Savunma Bakanlığı’nın 40 binin üzerinde personel alımı yapacağı düşünülüyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git