Millî Savunma Bakanlığı 500 Astsubay Alımı Sonuçlarını Açıkladı

Millî Savunma Bakanlığı 500 Astsubay Alımı Sonuçlarını Açıkladı

Millî Savunma Bakanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın sınavlar dahilinde kurumuna 500 Astsubay alımı yapacağını duyurmuş ve başvuruları almıştı. Millî Savunma Bakanlığı tarafından başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçlar ve sonuçlara erişim sayfası kamuoyuna duyuruldu.

Millî Savunma Bakanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı geçtiğimiz aylarda 500 tane muvazzaf astsubay başvurularını almıştı. Başvurular 1 Kasım 30 Kasım 2016 tarihleri arasında alınmıştı. Kabul edilen adaylar yeni açıklandı. Üzerinden oldukça fazla bir zaman geçmişti. Alımlarda büyük gelişme yaşandı ve kabul edilen yani Başarılı sayılan adaylar artık açıklandı.

Adaylar Çok Sayıda Sınava Tabii Tutuldu

Artık devlete girmek isteyen adaylar bir dizi sınava tabi tutuluyor. Ülkemizin son dönemde atlattığı badirelerin etkisi olsa gerek mülakat sınavları oldukça önemli bir hale geldi. Adaylar bütün aşamaları geçtikten sonra mülakat sınavına giriyor. Atandıktan sonra kadro almak için yine mülakat sınavına giriyor.

Artık birçok memurlukta alımlar bu şekilde yapılmakta. Muvazzaf astsubay alımında ise adayların çok sayıda geçtiği sınavlar şöyle: sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik testi, kişilik değerlendirme testi ve mülakat. Bu sınavlar nihayet tamamlandı.

Bu sınavları başarı ile tamamlayan adaylar astsubay olmaya hak kazandı ve isimler açıklandı. Açıklanma tarihi ise 3 Nisan 2017. Adaylar sonuçlarını sorgu ekranı aracılığı ile T.C. kimlik numaralarını girerek öğrenebiliyor. Adaylar heyecanla sorgu ekranına giderek bu uzun soluklu süreci nihayet sonlandırmış oldu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git