Memurların Maaşlarında Azalma Olacak mı?

Memurların Maaşlarında Azalma Olacak mı?

Ülkemiz sınırlarında milyonlarca memur insan yaşamaktadır. Her sene bu sayıya binlerce insan eklenmektedir. Aynı zamanda da her sene binlerce emekli verilmektedir. Memurluk iş şartları sebebiyle ülkemizde en çok tercih edilen mesleklerden biri olmuş durumdadır.

Memurlar her sene bir zam ya da azalma haberiyle karşılaşmaktadır. Zam haberinin sevindirici etkisi kadar azalma haberi de memurları üzmektedir. Ayrıca bu sene bütçe tasarısındaki kısıtlamalar da memuru korkutmaktadır.

Bütçe Sınırlamaları Memuru Etkileyecek Mi?

2017 yılı bütçe tasarısında sınırlamaların getirildiğini görüyoruz. Birçok alanda azalmaya gidilmiştir. Bu yöntemle ekonomimiz kurtarılmaya çalışılmaktadır. Birçok memurumuzun en büyük korkusu 2017 yılında maaşlarında azalmaya gidilmesi ihtimalidir. Sosyal ağların hepsinde bu soru dolaşmaktadır. Ne yazık ki şu an için bu sorunun kesin bir cevabı olmamaktadır. Resmi açıklamalar gelmeden de bu konuda yorum yapmak memurların telaşını arttırmaktan başka işe yaramayacaktır. Fakat ne yazık ki yeni tasarıya bakıldığında bu mümkün görülmektedir. Fakat devlet bunu yapmak yerine memur alımını azaltarak maaşlarda kesinti yapmamaya çalışmaktadır. 2017 yılında memur alımlarında oldukça büyük düşüş yaşanacağı söylenmektedir. Bu kadar büyük bir düşüşle birlikte daha fazla tepki çekilmemek için aynı zamanda maaşlarda düşüşe geçilmeyeceği de düşünülmektedir.

Emekli milletvekili maaşlarına yapılan büyük zam memurların maaşlarında düşüşe gidilmesi ihtimalini düşündürmektedir. Binlerce liralık zam yapıldıktan sonra devletin memurlarının maaşına dokunulmayacağı ihtimali memurları oldukça sevindirmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git