Memurlarda ByLock Uygulaması

Memurlarda ByLock Uygulaması

15 Temmuz Darbe girişimin yaşanması nedeni ile darbecilerin nasıl iletişim kurduğu hakkında detaylı bir inceleme başlatılmıştır. İncelemeler sonucunda Fetö’ye hizmet eden kişilerin cep telefonunda ByLock isimli bir program sayesinde haberleştikleri ortaya çıkmıştır.

KPSS’de Kopya Çekenler ByLock Kullanıcıları Çıktı

FETÖ’ye hizmet eden kişilerin rotaya çıkması ile birlikte 2010 Kpss kopya içerikleri de ortaya çıkmıştır. Kopyacı memurların ByLock kullandığı ortaya çıkarıldı.

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından pek çok memur görevden alınmıştır. Görevden alınan memurların birçoğu Kpss 2010 sınavından oldukça yüksek puan almıştır. Yapılan incelemeler sonucunda Kpss2010 ile atanan memurların cep telefonlarında ByLock isimli uygulamanın bulunduğu ortaya çıkarılmıştır. ByLock uygulaması bilindiği gibi darbecilerin haberleşmek için kullandığı bir yöntemdir. Kendilerini bu uygulama ile gizleyen ve deşifre olmalarını engelleyen darbeciler ByLock uygulamasını isimler ile değil kodlar ile kaydedildiğinden dolayı kullandıklarını itiraf etmişlerdir.

ByLock kullanıcıları tarafından örgütün üst düzey tarafından örgüte girişleri tamamlanmaktadır. Bu sayede kişiler birbirleri ile gizli bir şekilde iletişim haline geçmişlerdir. Özellikle Kpss skandalının ardından gözaltına alınan pek çok kişinin telefonunda bu uygulamalara rastlandığı tespit ediliştir. Cep telefonlarında ByLock uygulaması olan kişilerin Fettullahçı Terörö Örgütü ile bağlantılı olduğu tespit edilmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda pek çok memurun Kpss puanları incelenmiş ve şüpheli olarak görevden alınmıştır. Görevden alınan memurların cep telefonları ve itirafları göz önünde bulundurulduğunda ByLock uygulaması ile iletişime geçildiği tespit edilmiştir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git