Memur Olmak İsteyenler Dikkat! 2017 KPSS Başvuruları Başlıyor!

Memur Olmak İsteyenler Dikkat! 2017 KPSS Başvuruları Başlıyor!

2017 yılında yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmak isteyen adaylar 14-27 Mart tarihleri arasında başvuru yapacaklardır. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sitesinden yapılan açıklama neticesinde 2017 KPSS Lisans sınavı (Genel Kültür, Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri) 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınavın sonuçları ise 16 Haziran 2017 tarihinde açıklanacaktır. Lisans alan bilgisi sınavı 28 Mayıs 2017 tarihinde, Öğretmenlik alan bilgisi sınavı ise 16 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

Sınavlar sırasıyla 16 Haziran 2017 ve 4 Ağustos 2017 tarihlerinde açıklanacaktır. Sınava başvuru yapmayan adayların sınava katılma şansları bulunmuyor. Sınav girişinde adayın kim olduğu doğrulamasının yapılabilmesi için adayların yanında nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport belgelerinden birinin mutlak suretle yanında bulunması gerekiyor.

KPSS İle Nasıl Memur Olunur

Memur olmak isteyen tüm adaylar için ilk işlem sınava katılma hakkı sağlamalarıdır. Adaylar katılacakları sınav için ÖSYM tarafından; açıklanan tarihlerde belirlenen sınava katılma bedelini bankalar aracılığı ile ödemelidirler. Daha sonra sınava tabi tutulacak olan adaylar tercih ettikleri kadroya göre sınava katılırlar. 100 puan üzerinden hesaplanan puanlar neticesinde adaylar ÖSYM tarafından açıklanan tercih kılavuzuna göre seçim yaparlar.

Tercih İşleminden Sonra Sistem Nasıl İlerliyor

Puanları sonucu tercih ettikleri kadroya sahip olma hakkı kazanan adaylar devlet kurumlarının resmi internet aracılığı ile duyurdukları belgeleri tamamladıktan sonra belgeleri kuruma iletmelidir. Kuruma göre değişiklik gösterebilen şartlar sonucu gerekli şartları yerine getirebilen adaylar uygun görülmeleri halinde Devlet Memuru olarak göreve başlayabilirler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git