Memur Olma Savaşı

Memur Olma Savaşı

Ulaştırma Bakanlığı Kpss puanı 80 ve üzeri olan adaylar arasından 32 kişiyi memur olarak işe alacağını açıkladı. Bu açıklama üzerine memur adayları hemen tercihlerini yapmaya başladı. Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre memur olarak işe alınacak 32 kişiden 10 tanesi avukat, 20 tanesi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı uzman yardımcılığı, 2 kişi ise Havacılık ve Uzay Teknolojileri uzman yardımcılığı görevlerinde çalışacaktır.

Başvurular 4 Kasım 2016’ya kadar devam edecek. Başvuru yapmak isteyen adayların taşıması gereken özellikler ise şunlardır:

Öncelikle adaylar 657 Sayılı devlet memuru olabilme şartlarını yerine getirebilmeli ve herhangi bir nedenden dolayı kısıtlı olmamalıdır. Ayrıca başvuru yapacak adayların Kamu personel seçme sınavından taban puan olarak en az 80 almış olması gerekmektedir. Adayların herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olması da bir başka şarttır.

Ulaştırma Bakanlığının açıkladığı her kadro için başvuru yapacak olan adayların özel alım şartlarını dikkatlice incelemesi ve o şartlara göre tercihini yapması gerekir. Çünkü bu kadrolara yerleşebilmenin iki farklı şartı bulunmaktadır. Birincisi genel şartlar; KPSS’den 80 almak ve memur olma şartlarına sahip olmak gibi, ikincisi ise mesleğin gerektirdiği özel şartlardır.

Mesela uzman yardımcılığı görevine başlayacak olan bir memur adayı ile avukat olarak çalışmaya başlayacak olan bir aday aynı özelliklere ve eğitime sahip olması beklenemez. Bu yüzden özel alım şartlarını iyi bir şekilde inceleyerek tercihlerimizi ona göre yapmalıyız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git