Memur Adayları Dikkat! 300 Kadrolu Personel Alınacak

Memur Adayları Dikkat! 300 Kadrolu Personel Alınacak

Birçok gencin hayali olan memur olmak, yapılacak olan alımlar ile hayal olmaktan çıkıp gerçek oluyor. Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nın duyurduğu 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı, tüm memur adaylarını heyecanlandırdı. Yapılacak Vergi Müfettiş Yardımcısı alımında adaylar, sınava tabi tutulacak. Sınav sonuçlarına göre başarılı olan adaylardan 300 tanesi kadrolu memur olacak. İşte Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nın yapacak olduğu Vergi Müfettiş Yardımcılığı alımının tüm detayları.

Vergi Müfettiş Yardımcılığı’na Başvurmak İçin Gerekli Şartlar

Vergi Müfettiş Yardımcısı olmak isteyen adayların, bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Adayların 2015 veya 2016 KPSS sınavları girmiş olması KPSSP40, KPSSP54, KPSSP57 puan türlerinden en az 80 almış olması gerekiyor. Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavına 2 defadan fazla başvuran adaylar, bu sınava başvuramamaktadır. Başvuran adaylar arasından KPSS puan sıralamasında ilk 1500’e giren adaylar yazılı sınava çağrılacaktır. Ayrıca 4 yıllık hukuk, siyasal bilgiler , iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimleri fakültelerinden mezun olmaları ve askerliğini yapmış ya da tecil etmiş olması istenen şartlar arasında.

Sınav Tarihi ve Yeri

Sınava başvuran adaylar kabul edilmelerinin ardından, 3-4 Haziran tarihinde Ankara’da sınava gireceklerdir. Sınavlar cumartesi ve pazar günleri yapılacaktır. Yazılı sınavdan başarılı bir sonuç elde eden adaylar Ankara’da sözlü mülakata tabi tutulacaklardır. Sözlü sınavdan da başarıyla ayrılan memur adayları, Vergi Müfettiş Yardımcısı olmaya hak kazanacaklardır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git